Powered by Ajaxy
77645474 - 021

معرفی خیریه

آغاز فعالیت این مؤسسه، با توکل به ایزد‌منان  و همراهی و همت والای تنی چند از بانیان و نیکوکاران، از سال 1366 بنیان نهاده شد. به مدد الهام از دل‌های با اخلاص و اتکاء به دست‌های توانای شما یاران گرامی، عرصه خدمت رسانی به خانواده‌های معلول‌دار، به تدریج وسیع‌تر گردید.

در سال 1379 بموازات انتخاب هیئت امنا، مؤسسه با نام «خیریه معلولین محبّان صادق – علیه السّلام» و شماره 13211 به ثبت رسید. در حال حاضر که بیش از دو دهه از آغاز فعالیت مؤسسه سپری می‌شود، به این توانمندی نائل شده‌ایم که تعداد قابل توجهی از مددجویان معلول را که در خانه نگهداری می‌شوند، تحت پوشش قرار دهیم، قابل ذکر است  براساس معیارهای مندرج در اساسنامه گزینشی مؤسسه ، مددجویان این مرکز از بین افرادی انتخاب شده اند که دارای حداقل توان جسمی یا ذهنی می باشند وخانواده هایشان برای نگهداری آنان از حداقل امکانات مالی نیز بی بهره اند.

مؤسسه خیریه معلولین محبان صادق (ع) اولین و تنها مؤسسه ای است که از مددجویان در منازل خودشان و در کنار خانواده هایشان حمایت به عمل می آورد. این خانواده ها شرایط ویژه ای دارند و بدلیل درونمایه های اعتقادی و ارتباطات قوی عاطفی که با معلول یا معلولین خود دارند، حاضر نیستند تحت هیچ شرایطی عزیزانشان را به مراکز نگهداری شبانه روزی بسپارند . در کانون گرم این خانواده ها، گاهی تا 5 معلول نیز نگهداری می شوند. لذا خدمات مؤسسه علاوه بر مددجویان گرامی به خانواده های محترمشان نیز تخصیص می یابد.. هم اکنون موسسه 431 خانواده محترم را که 605 معلول دارند تحت حمایت خود دارد.

6 دیدگاه برای این پست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *